İÇ MİMAR

İç Mimar sanatkar kişiliğe sahip, sorumluluk sahibi ve hayal gücü yüksek bireydir. Tasarım yapmayı sever, hatta tasarım kendisi için hem zorunluluk hem de ihtiyaçtır.

Tasarımlarının, üretilebilir olması için mesleğinin mutfağında yetişir. Atölye ortamında çıraklık döneminden geçer, üretim ortamını yaşar, malzemeyi ve üretim tekniğini öğrenir. Hayatındaki bu dönem, ona neyin mümkün olup olmayacağını gösterir.

Üretim sınırlarını anladığı zaman, araştırmaya ve geliştirmeye başlar. Teknolojiyi, yenilikleri keşfeder. Düşünür ve mümkün olmayan durumları oldurmak için imkan sağlamaya gayret eder.


Hırslıdır, günün sonunda başarılı olmayı hedefler. İmkansızı pek sevmez...

Çocuk yaşlarda hayal kurmaya başlar. Hayal kurmakla birlikte gelecekteki mesleğinin temellerini atmış olur.

Her iş onlar için yeni bir macera, yeni bir başlangıçtır. Mesleğinin hedefi veya zirvesi yoktur, sadece daha iyisi ve daha yenisi vardır.

İç Mimar, sektörde ekonomik açıdan da önemli rol oynamaktadır. Ne kadar çok müşteriye ulaşırsa, aldığı işleri organize ederek gerekli bölümlere iş dağılımı yapar. Bu döngüde malzeme satan firmalardan, üretimin mutfağına kadar bir çok kesime etki eder ve ekonomik sirkülasyon sağlamış olur.
İç mimarın başarısı da budur.